bayrak

Gümüşhane Üniversitesi Güvenlik Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Salı, 03 Mart 2015 20:14 Şükrü BULUT Hit: 869
Yazdır PDF

uniguvYükseköğretim kurumlarında ve kampüslerde, öğretim ortamının bozulmasına yönelik faaliyetlerin önüne geçilebilmesi, güvenliğin devamlılığının sağlanabilmesi ve üniversite öğrenci yurtlarında meydana gelebilecek olayların önüne geçilebilmesi amacıyla, Gümüşhane Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Erdal Eren, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, KYK Müdürü Süleyman Tarhan ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Yavuz, öğrencilerin güvenliği ve toplumun huzuru konusunda İl Emniyet Müdürlüğünün, İl Jandarma Komutanlığının, Rektörlüğün, Belediyenin ve üniversite öğrencilerinin kaldığı kamu kurumlarına ait yurtları duyarlılıklarının takdire şayan olduğunu belirterek, “Üniversite kampüsüne öğrencilerin yanı sıra öğretim görevlisi, güvenlik görevlisi, kampüs çalışanları ve öğrenci velileri gibi günlük yaklaşık 25 bin kişi giriş çıkış yapıyor. Bu göz önünde bulundurularak güvenlik konusunda iyi çalışmalar yapılıyor ama yapılabilecek daha güzel işler de var. Bu bağlamda, kampüsün giriş çıkışları ve geneli, özel hayatın gizliliğine de dikkat edilmek şartıyla, 7/24 güvenlik kameralarıyla kontrol altında olmalı.” dedi.

Hırsızlık ve yankesicilik gibi asayişi bozucu hareketlere ve sabotajlara karşı önceden önlem alınması gerektiğini ifade eden Vali Yavuz, “Son günlerde üniversitelerde yaşanan hadiseler ve karşılıklı kutuplaşma, toplumsal kaosa ve çalkantıya neden olabilecek kadar riskli bir durum. Buradan hareketle önümüzdeki seçim döneminde de, toplumsal karışıklık çıkartma amacıyla bir takım sabotajlar olabilir. Bu sebeple, öğrencilerimizin olumsuz yönde yönlendirilmelerini önlemek için daha özel çalışmalar da yapılacak.” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerin enerjilerini harcayıp, deşarj olabilecekleri etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini dile getiren Vali Yavuz, ücretsiz konserler, kültürel geziler, kişisel gelişim seminerleri ile halı saha turnuvaları düzenlenmesinin ve öğrencilerin teröre karşı bilinçlendirilmesinin faydalı olacağını belirtti.

 

hergün yeni bir film

googlesocial twitsocial facesocial

Haber Verme Hattı.

0.534.938.17.13 & admin@gundem29.com