bayrak

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Gümüşhane’ye Geliyor

Perşembe, 09 Mayıs 2013 13:46 Şükrü BULUT Hit: 1144

 

647cevdet yilmazAK Parti Gümüşhane Milletvekili ve Genel Merkez Ar- Ge Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Kemalettin AYDIN Gümüşhane’de yürütülen projeler ve çalışmaları yerinde görmek ilgililer ile görüşme ve incelemelerde bulunarak şehrimize yeni müjdeler verecek Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ’ın Gümüşhane’ye geleceğini ifade ederek açıklamalarda bulundu.

Doç. Dr. Kemalettin AYDIN açıklamasında Turizm Master Planı doğrultusunda Gümüşhane’ye 2 Milyon TL tutarında ödenek aktarıldığını ve bu ödenek ile özellikle Gümüşhane Kültürel ve Tarihi miraslarının turizm ile buluşturma çalışmalarının yürütüleceğini ifade etti. AYDIN açıklamasında Erikbeli, Kazıkbeli yollarının, Santa Taş Köprü arasının, Krom vadisi Sarıçıiçek yollarının, Kırklar Mağarası, Çatalkaya,  Satala  harabelerinin alt yapı çalışmalarının gerçekleştirilmekte olunduğunu 18 Mayıs tarihinde ilimizi ziyaret edecek olan Saygıdeğer Bakanımız Cevdet YILMAZ’ın da DOKAP projeleri ve yürütülecek bu çalışmaların sürat kazanması için ilimize desteklerin artmasına vesile olacağını belirterek Çok  sayıda destekleme programlarından aynı anda  yararlanan Gümüşhanemiz için daha fazla ne yapabiliriz çalışmalarımıza devam etmekteyiz dedi.

Diğer yandan ilimiz için son derece önemli olan Süleymaniye Kış Turizm Merkezinin daha önceki yıllarda Bakanlar Kurulu kararıyla ilan edildiğini ve Ayrıca Kentsel ve 3. Derece Doğal sit alanı statüsünde olan Süleymaniye Koruma amaçlı Nazım İmar Planı ve Kentsel Tasarım Projesinin takipler neticesinde tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığına teslim edildiğini hatırlatan Doç. Dr. Kemalettin AYDIN Kültür ve Turizm Bakanlığının Plan İnceleme ve Değerlendirme Kurulunun çalışmaları uygun görerek Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Bölge müdürlüğüne onaylanmak üzere sunulduğunu söyledi.

Doç. Dr. Kemalettin AYDIN “Bir taraftan Trabzon Koruma Bölge Komisyonunun  Süleymaniye onayı takip edilirken diğer taraftan Doğu Karadeniz Master Planı doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonucunda daha önce 2 Milyon TL  ödenek ilimiz İl Özel İdaresine gönderilmişti, Son yaptığımız görüşmeler neticesinde Kalkınma Bakanımız 18 Mayıs 2013 tarihinde ilimizi ziyaret edecek olup Süleymaniye Planının da onaylanmasını takiben önemli bir oranda kaynak aktarımı yapacaktır, Tüm bu çalışmalar ile ilimizin geleceğini önemli oranda etkileyeceğini düşündüğümüz projelere vermiş olduğu desteklerden dolayı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve hükümetimize teşekkür ederim dedi.”

 

hergün yeni bir film

googlesocial twitsocial facesocial

Haber Verme Hattı.

0.534.938.17.13 & admin@gundem29.com