bayrak

İkisu - Artabel Vadisinden Maden İşçilerine Destek

Pazartesi, 02 Şubat 2015 22:09 Şükrü BULUT Hit: 636

artabelikisuGümüşhane’de İkisu- Artabel Vadisi Köyleri Derneği bölgede faaliyet gösteren maden şirketlerinde çalışan işçilere destek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda açıklama yapan Dernek Başkanı Tacettin Üçel bölgede faaliyet gösteren Yıldızlar Maden A.Ş’nin kapasite genişleme raporu ve bununla ilgili olarak alınması gereken orman izinleri ile diğer izinleri alamaz ise bünyesinde çalışan işçileri işten çıkarmak zorunda kalacağını belirterek ”Bu şirkette yaklaşık 400 işçi çalışmaktadır, bu ilimiz için çok büyük bir rakamdır. Bu işçi kardeşlerimizin işten çıkarılması ilimiz için çok büyük sıkıntıların başlangıcı olacaktır” dedi.

Gümüşhane’de faaliyet gösteren Koza Altın Madeninin kapatılmasından dolayı birçok işçinin mağdur olduğunu belirten Üçel “ Eğer ki ilgili kurumlar söz konusu bu şirketlere gerekli izinler verme konusunda hassasiyet göstermez ise bizler gerek İkisu-Artabel Vadisi Köyleri Derneği ve gerekse bölge muhtarları olarak bu konu üzerinde titizlikle duracağımızı bildirmek istiyorum” dedi.

Bu sorunun sadece kendi sorunları olmadığını Gümüşhane’nin, esnafın ve tüm işçilerin ortak sorunu olduğunu söyleyen Üçel “ Buradan tekrar ilgili ve yetkililere seslenmek istiyorum. Lütfen bu konuya duyarlı davranın bu yarayı tedavi edelim, birlikte ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Ne işçimiz ne de Gümüşhane’miz mağdur olmasın” şeklinde konuştu.

 

hergün yeni bir film

googlesocial twitsocial facesocial

Haber Verme Hattı.

0.534.938.17.13 & admin@gundem29.com